NMLF logistikkonferanse 2011

Konferansen ble gjennomført
i Sarpsborg
 
15. og 16. november 2011
Tips en venn Skriv ut Skriftstørrelse 11 Skriftstørrelse 14 Skriftstørrelse 18

Norsk Militært Logistkkforum (NMLF) gjennomførte logistikkonferansen

15. og 16. november 2011 i Sarpsborg.   Det var ca 145 deltagere på konferansen.

 

Temaet for konferansen var:

”Driftsanskaffelser til Forsvaret” og med følgende utdyping ” Forsvaret anskaffer varer og tjenester for rundt 5 mrd kroner årlig. Kunnskapene om hva som må til for å bli leverandør er varierende blant norske bedrifter. Forsvaret skal gi konferansedeltagerne kunnskap om gjeldende regelverk, rutiner, behov for varer og tjenester og innkjøpsorganisasjon for derved å bidra til at flere bedrifter kan konkurrere om å bli leverandører / underleverandører til Forsvaret.”

 

Primær målgruppe for konferansen var bedrifter og firmaer som er eller vurderer å bli leverandører til Forsvaret.  Videre vil temaene være av interesse for Forsvarets innkjøpere.  Det er et mål at konferansen skal bli årviss og at den også senere skal være en god arena for kontakter mellom disse målgruppene.
 
 
 
Konferanseprogrammet finnes her.
 
 
Endel av presentasjonene fra programmet:
 
 
 
Forsvarsdepartementets etiske egenerklæring kan leses her.
 
 
I fagbladet Logistikk og ledelse nr 12/2011 har ett av firmaene som deltok på konferansen omtalt dette i en artikkel som kan leses her.
 
 
Engasjerte tilhørere
 
 
 
Mange gode dikusjoner i minimessen i pausene mellom foredragene